Acora Bonn Living The City

75 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Acora Bonn Living The City
$$$$

Beskrivelse

Acora Bonn Living The City ligger 4 km fra Kurfürstliches Schloss i Bonn og byder på gratis privat parkering og en terasse i hele ejendommen. Overnatningsstedet tilbyder en stille beliggenhed ca 25 km fra Koln-Bonn lufthavn og et par minutters gang fra St. Thomas-Morus-Kirche.

Beliggenhed

Poppelsdorf-paladset er mindre end 4,1 km væk. Indkvarteringen kan prale af sin beliggenhed indenfor 4 km fra Bonns bymidte. Der er hurtig adgang til grønne områder. Du kan komme til Beethovens hus om få minutter i bil.

Posener Weg busstoppested ligger 200 meter fra dette moderne hotel.

Værelser

Værelserne har også privat badeværelse.

Mad og drikke

Hver morgen tilbydes der en stor morgenmadsbuffet til gæsterne. De nærliggende restauranter er Huset med den tyske føderale republiks historie og Beethovens hus.

Fritid og erhverv

Terrasse-restauranten og forskellige rekreative muligheder tilbydes på stedet.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 15:00-23:59
indtil 12:00
Faciliteter
Der er ingen parkering.
Der er gratis Trådløst internet hotelværelser.
Anden information
Morgenmad
Du kan starte din dag med en fuld morgenmad, som koster EUR 10 pr. person pr. dag. 
Børn & ekstra senge
Maksimal kapacitet for ekstra senge på et værelse er 1. 
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt.
Sprog
engelsk, tysk, fransk, spansk, ungarsk, russisk, kroatisk
Bygning
Renoveringsår:2012
Antal etager:4
Antal værelser:235
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Enkeltværelse
  • Maks:
    1 person
  • Sengemuligheder:
    1 enkeltseng
Standard Ground Floor Single Room
  • Maks:
    1 person
  • Sengemuligheder:
    1 enkeltseng
Standard Ground Floor Queen Room
  • Maks:
    2 personer
  • Sengemuligheder:
    Queensize-seng
  • Gratis WI-FI
  • Ryger
Vis 6 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

Gratis WiFi

Gratis WiFi på værelserne

Parkering

Parkering på stedet

Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

Vaskeri
TV

Fladskærms TV

Køkenfaciliteter

Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Børnevenlig

Tremmesenge/vugger

Services

  • Vaskeri
  • Butikker/Handelsservices

Middagsfaciliteter

  • Særlige diætmenuer

Mødefaciliteter

  • Fax/fotokopiering

Børnefaciliteter

  • Tremmesenge/vugger

Værelsesfaciliteter

  • Gratis WiFi på værelserne
  • Varme
  • Dagligstue
  • Patio
  • Terrasse

Køkken

  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Medier

  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur

Værelsesindretning

  • Tæppebelagt gulv
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Acora Bonn Living The City

💵 Laveste værelsespris <br /> 445 DKK
📏 Afstand til centrum 3.8 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 6.4
✈️ Afstand til lufthavn 24.8 km
🧳 Nærmeste lufthavn Koln-Bonn Lufthavn, CGN

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
Westpreussenstr. 20-30, Bonn, Tyskland, 53119
Se på kort
Westpreussenstr. 20-30, Bonn, Tyskland, 53119
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Kirke
St. Thomas-Morus-Kirche
110 m
Tannenbusch-Center
110 m
Restaurant
Schutzenhof
770 m
Restaurant
Lehmanns
820 m

Anmeldelser om Acora Bonn Living The City

7.7 /10
Meget godt
739 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
#42 of 84 hotels in Bonn
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Acora Bonn Living The City

Er der nogen turistattraktioner i nærheden af det 3-stjernede Acora Bonn Living The City?
Beethovens hus samt Theater Haus der Springmaus er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 10 og 15 minutters kørsel fra det 3-stjernede Acora Bonn Living The City.
Hvad er den nærmeste lufthavn til et Acora Bonn Living The City hotel?
Den nærmeste lufthavn til et Acora Bonn Living The City hotel er lufthavnen Koln-Bonn (25 km), og den kan nås med en 25-minutters biltur.
Kan vi parkere vores bil på det Acora Bonn Living The City?
Ja, du kan efterlade din bil i en privat parkeringsplads på stedet på det Acora Bonn Living The City
På hvilket tidspunkt kan jeg tjekke ud på Acora Bonn Living The City hotel?
På Acora Bonn Living The City hotel kan du tjekke ud fra 12:00 til 12:00.
Hvad er bookingpriserne på hotellet?
Prisen for et værelse i hotellet starter ved 68€.
Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige i Bonn hotellet?
Betalingsmetoder i Bonn hotellet inkluderer:
  • kontant
  • Mastercard
  • Visum
  • American Express
Hvilken slags værelser tilbyder det 3-stjernede Acora Bonn Living The City hotel?
Det 3-stjernede Acora Bonn Living The City hotel tilbyder sådanne typer værelser som Værelse, Lejlighed og Værelse med to enkeltsenge.
Hvilke faciliteter er inkluderet i værelserne på et Acora Bonn Living The City?
De fleste værelser på et Acora Bonn Living The City inkluderer en balkon og terrasse-restauranten samt as en personlig værdiboks til rådighed for gæsternes sikkerhed.
Er hotellets personale flersproget på hotellet?
Ja, personalet på hotellet taler kroatisk, russisk, ungarsk, spansk og fransk.
Tilbyder det 3-stjernede Acora Bonn Living The City hotel forretningsfaciliteter?
Ja, for forretningsrejsende tilbyder det 3-stjernede Acora Bonn Living The City hotel en fotokopimaskine og et skrivebord.

Bedst bedømte Derag Hotels hoteller i Bonn

Derag Hotels tilbyder en unik oplevelse af luksus og komfort til deres gæster. Gæster kan nyde en all-inclusive service, hvor alle deres behov bliver imødekommet. Hotelværelserne er indrettet med moderne design og en hjemlig atmosfære. Spa- og wellness faciliteterne inviterer gæsterne til at slappe af og nyde. Alt i alt skaber Derag Hotels en uforglemmelig oplevelse for deres gæster.

Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse